Miért (nem) vagyunk be- és elfogadóak?
Tolerancia a mai Magyarországon? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Közpolitikai Tanulmányok Központja egy uniós projekt keretében. A program első rendezvényére az oktatás és a média területén tevékenykedő civil szervezeteket hívtak meg.
Az ACCEPT PLURALISM projekt az Európai Unió 14 tagállamában és egy tagjelölt országában azt kutatja, hogy mit jelent az etnikai, faji, és vallási sokszínűség iránti tolerancia a kontinensünkön. A program másik fontos kérdése, hogy vajon elfogadóbbá vagy elutasítóbbá váltak-e ezek az országok az elmúlt 20 évben. Milyen típusú konfliktusok keletkeznek az etnikai és vallási sokszínűségből, és hogyan reagál erre a közhatalom, az intézményrendszer és a civil szféra?
A résztvevő kutatók az oktatás és a politika területén vizsgálják, hogy milyen be- és elfogadó gyakorlatok léteznek Európa különböző részein a közpolitikában és a mindennapok szintjén.
A kutatás magyarországi részének első rendezvényére olyan civileket hívtak meg, akik a társadalmi párbeszéd, a sokszínűség és a tolerancia terjesztésén dolgoznak az oktatásban, például alternatív tanórák, vagy gyermek és felnőtt képzések szervezésével. Azokat is megkérdezték a tapasztalataikról, akik érzékennyé akarják tenni a közvéleményt, illetve a szélsőséges megnyilvánulásokon próbálnak változtatni az olvasók, hallgatók, nézők, csetelők, blogolók bevonásával.
Interjúnkban a kutatás vezetőit kérdeztük a részletekről.
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

















