Ez már a sokadik divatbemutatója volt Varga Erikának, a Romani Design megálmodójának és megalapítójának. Ő az, aki a roma motívumokat próbálja becsempészni a többségi társadalom mindennapjaiba, vagyis ruhatárába. Célja és hite is egyben, hogy a divat, amely hidat képez a különböző kultúrák között, észrevétlenül, ugyanakkor hatásosan járuljon hozzá az előítéletek csökkentéséhez.
Egymást érik a meghívások a különböző szakmai és kulturális eseményekre: a brüsszeli Magyar Bál, Stuttgarti Magyar Kulturális Intézet, Terror Háza, Iparművészeti Múzeum, Művészetek Völgye, és még sorolhatnánk. Varga Erika ruhái és ékszerei egyre gyakrabban jelennek meg elegáns rendezvényeken és a mindennapokban egyaránt.
A roma divatstúdió – hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatásával is – olyan értéket hozott létre, amely ötvözi a tradíciót és a modernitást, és közben a roma hagyományokat is ápolja. Az ötlet egyedülálló, hiszen a divatiparban még nem készítettek olyan ruhát vagy ékszert, amely a roma hagyományokból merített ihletet.
A Romani Design divatbemutatójára érkezett érdeklődők megtöltötték a Szépművészeti Múzeum Reneszánsz Csarnokát. Az előtérben a Snétberger Zenei Tehetség Központ növendékei muzsikáltak. A közönséget Pálmai Anna, a Katona József Színház művésze, az est háziasszonya köszöntötte.